CY7C1363A-117AJCT
DigiKey Part Number
2156-CY7C1363A-117AJCT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1363A-117AJCT
Description
IC SRAM 9MBIT PAR 117MHZ 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 117 MHz 7 ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency
117 MHz
Packaging
Bulk
Access Time
7 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)