DH-20G50012 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2987-DH-20G50012-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DH-20G50012 |
Description | COAX CBL MHF1 TO SMA 1.9" |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF1 to SMA 1.969" (50.00mm) |
Datasheet | Datasheet |
Category | 2nd Connector SMA Jack |
Manufacturer Cvilux USA | 2nd Contact Gender Female |
Packaging Bag | 2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) |
Part Status Active | Length 1.969" (50.00mm) |
Style I-PEX MHF1 to SMA | Overall Impedance 50 Ohms |