742c163330jptr
742C163330JP
DigiKey Part Number
60-742C163330JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
60-742C163330JPCT-ND - Cut Tape (CT)
60-742C163330JPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
742C163330JP
Description
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 2506
Detailed Description
33 Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2506, Concave, Long Side Terminals
Category
Power Per Element
63mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
33
Size / Dimension
0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)