741X163330JP
DigiKey Part Number
60-741X163330JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
60-741X163330JPCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
741X163330JP
Description
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 1506
Detailed Description
33 Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1506, Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
741X163330JP Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Resistance (Ohms)
33
Package / Case
1506, Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Number of Pins
16
Base Product Number
Power Per Element
63mW