357LB3I027M0000
DigiKey Part Number
110-357LB3I027M0000TR-ND - Tape & Reel (TR)
110-357LB3I027M0000CT-ND - Cut Tape (CT)
110-357LB3I027M0000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
357LB3I027M0000
Description
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 MHz VCXO HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
30mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)