CCSMA2-MM-SS402-72
DigiKey Part Number
744-1628-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSMA2-MM-SS402-72
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 6'
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 4.14mm OD Coaxial Cable 72.0" (1.8m) 6.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Crystek Corporation
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Packaging
Bag
Cable Type
4.14mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Color
Blue
1st Contact Gender
Male
Features
Shielded, Stainless Steel
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CBL SMA TO SMA 12"
In-Stock: 0
COAX CBL SMA TO SMA 24"
In-Stock: 0
COAX CBL SMA TO SMA 36"