PMA30F-12-N
DigiKey Part Number
1776-3457-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMA30F-12-N
Description
AC/DC CONVERTER 12V
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
2 kV
Series
Efficiency
78%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Type
Enclosed
Size / Dimension
4.72" L x 1.22" W x 3.23" H (119.9mm x 31.0mm x 82.0mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
12V
Base Product Number
Current - Output 1
2.5 A