PMA15F-24
DigiKey Part Number
1776-2575-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMA15F-24
Description
AC/DC CONVERTER 24V
Customer Reference
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
2 kV
Series
Efficiency
79%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Type
Open Frame
Size / Dimension
4.06" L x 1.22" W x 3.07" H (103.1mm x 31.0mm x 78.0mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Base Product Number
Current - Output 1
700 mA