PBA50F-5-N
DigiKey Part Number
1776-1505-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBA50F-5-N
Description
AC/DC CONVERTER 5V 50W
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 5V 85 ~ 264 VAC Input
EDA/CAD Models
PBA50F-5-N Models
Category
Current - Output 1
10 A
Efficiency
82%
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
5V