PBA1500F-24
DigiKey Part Number
1776-1454-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBA1500F-24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 1680W
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
EDA/CAD Models
PBA1500F-24 Models
Category
Current - Output 1
70 A
Efficiency
87%
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V