MC22FF121J-TF
DigiKey Part Number
338-MC22FF121J-TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
338-MC22FF121J-TFCT-ND - Cut Tape (CT)
338-MC22FF121J-TFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC22FF121J-TF
Description
CAP MICA 120PF 5% 1KV 2220
Detailed Description
120 pF Mica Capacitor 1 kV 2220 (5750 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance
120 pF
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Voltage - Rated
1 kV