W5282-12PG-P-535
DigiKey Part Number
468-W5282-12PG-P-535-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W5282-12PG-P-535
Description
MULTI-CON-X INSTA-CLICK CABLE EN
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Part Status
Discontinued at DigiKey
Number of Positions
12
Cable Opening
0.350" ~ 0.400" (8.89mm ~ 10.16mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C