Image for W3282-12PG-321 is not available
W3282-12PG-321
DigiKey Part Number
468-W3282-12PG-321-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3282-12PG-321
Description
CONN PLUG MALE 12POS SOLDER CUP
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Features
Backshell, Coupling Nut
Number of Positions
12
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.210" ~ 0.230" (5.33mm ~ 5.84mm)