W3280-12SG-P-535
DigiKey Part Number
468-W3280-12SG-P-535-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3280-12SG-P-535
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Part Status
Discontinued at DigiKey
Number of Positions
12
Cable Opening
0.350" ~ 0.400" (8.89mm ~ 10.16mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C