14292-18SG-300
DigiKey Part Number
SC2897-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
14292-18SG-300
Description
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD SLDR
Detailed Description
18 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
EDA/CAD Models
14292-18SG-300 Models
Number of Positions
18
Shielding
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C