VBLD861-122.88M
DigiKey Part Number
CW985TR-ND - Tape & Reel (TR)
CW985CT-ND - Cut Tape (CT)
CW985DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VBLD861-122.88M
Description
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
122.88 MHz VCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±5ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
30mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.550" L x 0.355" W (13.97mm x 9.02mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.202" (5.13mm)