OH200-51003CV-012.8M
DigiKey Part Number
CW835-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OH200-51003CV-012.8M
Description
XTAL OSC VCOCXO 12.8000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.8 MHz VCOCXO CMOS Oscillator 3.3V 6-DIP Module, 5 Leads
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±5ppb
Packaging
Tray
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
6-DIP Module, 5 Leads
Type
Size / Dimension
1.417" L x 1.063" W (36.00mm x 27.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)