DOT050F-019.44M
DigiKey Part Number
CW840TR-ND - Tape & Reel (TR)
CW840CT-ND - Cut Tape (CT)
CW840DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DOT050F-019.44M
Description
XTAL OSC TCXO 19.4400MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.44 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppb
Series
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
10mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.550" L x 0.355" W (13.97mm x 9.02mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.270" (6.86mm)