3530-20-1-0500-012-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3530-20-1-0500-012-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3530-20-1-0500-012-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Gray 600V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.098" (2.48mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.031" (0.80mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
150°C