3321-24-1-0500-010-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3321-24-1-0500-010-1-TS-ND
1175-3321-24-1-0500-010-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3321-24-1-0500-010-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG VIOLET
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Violet 600V 500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.086" (2.18mm)
Jacket (Insulation) Thickness
0.032" (0.81mm)
Voltage
600V
Wire Gauge
Operating Temperature
150°C