3266-20-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN452R-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3266-20-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 300V RED 50'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Red 300V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.073" (1.85mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 125°C
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Alternate Color
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLK 50'
In-Stock: 0
Unit Price:
HOOK-UP STRND 20AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 20AWG 300V YEL 50'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLU 50'
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BRN 50'
In-Stock: 7
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG RED
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100'
Unit Price:
HOOK-UP STRND 20AWG 300V RED 25'