3239-24-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN120L-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-24-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 250'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Blue 3000V 250.0' (76.2m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.075" (1.90mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.025" (0.63mm)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C