3239-20-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN118L-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-20-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLU 25'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Blue 3000V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.088" (2.24mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.025" (0.63mm)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C