3239-20-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN118B-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-20-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLK 250'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Black 3000V 250.0' (76.2m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.088" (2.24mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.025" (0.63mm)
Packaging
Spool
Length
250.0' (76.2m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C