3239-18-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN105N-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-18-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG BRN
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Brown 3000V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.098" (2.48mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.025" (0.63mm)
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C