3135-22-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN102G-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3135-22-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG GRN 25'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Green 600V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.091" (2.31mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.030" (0.76mm)
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C