3135-20-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3135-20-1-0500-002-1-TS-ND
1175-3135-20-1-0500-002-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3135-20-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG WHT FEET
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 7/0.0126" White 600V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.099" (2.51mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.030" (0.76mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C