3135-18-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN103G-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3135-18-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG GRN 50'
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 7/0.0157" Green 600V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.107" (2.72mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.030" (0.76mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C