3135-18-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN103N-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3135-18-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG BRN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 7/0.0157" Brown 600V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.107" (2.72mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.030" (0.76mm)
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C