3135-18-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN103R-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3135-18-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG RED 100'
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 7/0.0157" Red 600V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.107" (2.72mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.030" (0.76mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C