3135-18-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN103W-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3135-18-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG WHT 25'
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 7/0.0157" White 600V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.107" (2.72mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.030" (0.76mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C