3132-24-1-0500-011-1-TS
DigiKey Part Number
CN119GY-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-24-1-0500-011-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG GRN/YLW FEET
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Green, Yellow 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
300V
Part Status
Active
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Cable Type
Jacket Color
Wire Gauge
Ratings
UL Style 3132
Conductor Strand
11/0.0063"
Features
High Temperature, Oil Resistant
Conductor Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)