3132-24-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN119W-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-24-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG WHT 250'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" White 300V 250.0' (76.2m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Length
250.0' (76.2m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG BLK 250'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG GRN 250'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 250'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG RED 250'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 24AWG YEL 250'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG WHT 100'
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE
HOOK-UP STRND 24AWG 300V WHT 50'
HOOK-UP STRND 24AWG 300V WHT 25'