3132-22-1-2000-002-1-TD
DigiKey Part Number
1175-2679-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-2000-002-1-TD
Description
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V WHT 50'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire Solid White 300V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.059" (1.50mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Conductor Strand
Solid
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V RED 50'
In-Stock: 8
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 50'
In-Stock: 10
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V GRN 50'
In-Stock: 6
Alternate Length
HOOK-UP SOLID 22AWG WHITE
In-Stock: 8000
HOOK-UP SOLID 22AWG WHT 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V WHT 10'
In-Stock: 1
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V WHT 5'
In-Stock: 10
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V WHT 25'