Image for 3132-22-1-0500-005-1-TS is not available
3132-22-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3132-22-1-0500-005-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLU FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 22/0.0055" Blue 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Conductor Strand
22/0.0055"
Jacket (Insulation) Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Additional Resources
In-Stock: 400 Feet
Check for Additional Incoming Stock
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 50'