3132-14-1-0100-007-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3132-14-1-0100-007-1-TS-ND
1175-3132-14-1-0100-007-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-14-1-0100-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 14AWG GRN FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 AWG Hook-Up Wire 41/0.0213" Green 300V 100.0' (30.5m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.118" (3.00mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Part Status
Active
Length
100.0' (30.5m)
Cable Type
Voltage
300V
Wire Gauge
Operating Temperature
150°C