3122-24-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3122-24-1-0500-001-1-TS-ND
1175-3122-24-1-0500-001-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-24-1-0500-001-1-TS
Description
WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 7/0.0079" Black 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
300V
Part Status
Active
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C