3122-20-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN325G-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-20-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG GRN 100'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 7/0.0126" Green 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.083" (2.11mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Series
Length
100.0' (30.5m)
Voltage
300V
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C
Cable Type
Jacket Color
Wire Gauge
Ratings
UL Style 3122
Conductor Strand
7/0.0126"
Features
Oil Resistant
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 13
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 20AWG BLK 100'
In-Stock: 6
HOOK-UP STRND 20AWG WHT 100'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 20AWG YEL 100'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100'
In-Stock: 7
HOOK-UP STRND 20AWG BLU 100'
In-Stock: 6
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG GREEN
In-Stock: 4996
HOOK-UP STRND 20AWG 300V GRN 50'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 20AWG 300V GRN 25'