21458-26-2-0500-0104-1-TS
DigiKey Part Number
CN210BR-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
21458-26-2-0500-0104-1-TS
Description
CABLE 2COND 26AWG BLK/RED 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Conductor Multi-Conductor Cable Black, Red 26 AWG 500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.102" (2.59mm)
Part Status
Active
Jacket Color
Black, Red
Voltage
300 V
Wire Gauge
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Conductor Strand
7/0.0063"
Jacket (Insulation) Thickness
0.0150" (0.381mm)