21458-26-2-0500-0102-1-TS
DigiKey Part Number
CN210BW-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
21458-26-2-0500-0102-1-TS
Description
CABLE 2COND 26AWG BLK/WHITE 100'
Customer Reference
Detailed Description
2 Conductor Multi-Conductor Cable Black, White 26 AWG 100.0' (30.5m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.102" (2.59mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Jacket Color
Black, White
Voltage
300 V
Wire Gauge
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Conductor Strand
7/0.0063"
Jacket (Insulation) Thickness
0.0150" (0.381mm)