21458-24-2-0500-0104-1-TS
DigiKey Part Number
CN200BR-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
21458-24-2-0500-0104-1-TS
Description
CABLE 2COND 24AWG BLK/RED 100'
Customer Reference
Detailed Description
2 Conductor Multi-Conductor Cable Black, Red 24 AWG 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.114" (2.89mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Jacket Color
Black, Red
Cable Type
Ratings
UL Style 21458
Number of Conductors
2
Voltage
300 V
Wire Gauge
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Jacket (Insulation) Thickness
0.0150" (0.381mm)