21458-20-2-0500-0402-1-TS
DigiKey Part Number
CN180WR-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
21458-20-2-0500-0402-1-TS
Description
CABLE 2COND 20AWG RED/WH 500'
Customer Reference
Detailed Description
2 Conductor Multi-Conductor Cable Red, White 20 AWG 500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.141" (3.58mm)
Part Status
Obsolete
Jacket Color
Red, White
Voltage
300 V
Wire Gauge
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Conductor Strand
21/0.0071"
Jacket (Insulation) Thickness
0.0150" (0.381mm)