1672-24-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN341Y-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1672-24-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG 300V YEL 25'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Yellow 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.091" (2.31mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
25.00' (7.62m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 4
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 24AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 24AWG 300V RED 25'
In-Stock: 7
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BRN 25'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG YEL 100'
In-Stock: 7
HOOK-UP STRND 24AWG 300V YEL 50'