1672-18-1-0500-011-1-TS
DigiKey Part Number
CN378GY-500-ND
1175-1672-18-1-0500-011-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1672-18-1-0500-011-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG GREEN/YELLOW
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Green, Yellow 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.122" (3.10mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C