Image for 1569-24-1-0500-004-1-TS is not available
1569-24-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1569-24-1-0500-004-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-24-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG RED FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Red 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Jacket (Insulation) Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.055" (1.40mm)
Additional Resources
In-Stock: 0 Feet
Check Lead Time
Request Stock Notification
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG 300V RED 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG 300V RED 50'