Image for 1569-24-1-0500-003-1-TS is not available
1569-24-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1569-24-1-0500-003-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-24-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG YELL FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Yellow 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Jacket (Insulation) Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.055" (1.40mm)
Additional Resources
In-Stock: 500 Feet
Check for Additional Incoming Stock
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 24AWG YEL 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG 300V YEL 50'