1569-22-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN534G-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-22-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 300V GRN 25'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Green 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
17/0.0063"
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 40
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 10
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG GRN FOOT
In-Stock: 500
HOOK-UP STRND 22AWG GRN 100'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 22AWG GRN 500'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 22AWG 300V GRN 50'