1430-24-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN482R-500-ND
1175-1430-24-1-0500-004-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1430-24-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG RED
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Red 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.055" (1.40mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 12,040 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Spool
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK
In-Stock: 8845
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE
In-Stock: 3000
HOOK-UP STRND 24AWG YELLOW
HOOK-UP STRND 24AWG BLUE
HOOK-UP STRND 24AWG BRN 500'
In-Stock: 8
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG 300V RED 25'
In-Stock: 14
HOOK-UP STRND 24AWG 300V RED 50'