1430-24-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN480W-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1430-24-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG WHT 100'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" White 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.055" (1.40mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 3
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG BLK 100'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 24AWG YEL 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 100'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 24AWG BRN 100'
In-Stock: 9
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 18
HOOK-UP STRND 24AWG 300V WHT 50'