Image for 1430-18-1-0500-011-1-TS is not available
1430-18-1-0500-011-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1430-18-1-0500-011-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1430-18-1-0500-011-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG GRN/YEL FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Green, Yellow 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
34/0.0071"
Jacket (Insulation) Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.083" (2.11mm)